O nás

pro, 19 2023

Poslání Diabetické Taverny

Diabetická Taverna vznikla s jasnou vizí – stát se důvěryhodným průvodcem pro osoby s diabetem v oblasti zdravého stravování. Naším hlavním cílem je poskytovat širokou škálu kulinářských inspirací, receptů a rad, které pomáhají lidem s diabetem udržet správnou hladinu glukózy v krvi bez nutnosti rezignovat na chuťové požitky. Vědomi si významu správné diety, přinášíme informace o glykemickém indexu, vhodném složení jídelníčku a způsobech, jak dosáhnout správné balance mezi chutí a zdravým životním stylem. Jsme tu pro každého, kdo hledá inspiraci pro vyváženou a chutnou stravu, která přímo napomáhá léčbě diabetes mellitus, či slouží jako preventivní prostředek v boji proti této nemoci.

O zakladateli Radimu Valentovi

Radim Valenta, stojící za projektem Diabetické Taverny, má osobní vazbu k problematice diabetu. Jako pozorný pozorovatel vývoje stravovacích návyků a jejich dopadu na zdraví moderního člověka, Radim učinil rozhodnutí založit platformu, která nabídne praktickou pomoc a podporu osobám s diabetem. Jeho odborná cesta i osobní zkušenosti s diabetem v rodinném kruhu jej přivedly k vytvoření komplexní online zdroje, kde se snoubí hluboké poznání nutričních potřeb diabetiků s tvořivým přístupem ke kulinářství. S důrazem na transparentnost a odbornost v informacích, se Radim snaží předávat své znalosti a zážitky formou přístupných a užitečných obsahů.

Vzdělávací misi a cíle

Vzdělávat veřejnost, především diabetiky a jejich rodiny, o významu zdravé stravy a správného stravování je základním kamenem našich aktivit. Síla informace a správného porozumění má obrovský vliv na zlepšení životní kvality lidí s cukrovkou. Proto se Diabetická Taverna neustále věnuje šíření osvěty o diabetické dietě, fungování metabolismu a vlivu různých potravin na glykemickou odpověď organismu. Přestože je náš obsah hluboce ukotven v odborných poznatcích, snažíme se přinášet ho forma srozumitelná a prakticky využitelná pro každodenní život. Cílíme na rozšíření povědomí o diabetes a jeho preventivních aspektech, s cílem pomoci lidem vést plnohodnotný život i s touto nemocí.